Wiesz, że powinieneś wykonać koszenie trawnika regularnie, zwykle co najmniej raz w tygodniu wiosną i latem, ale ostatnio zdarzają się ruchy ekologiczne, które próbują wyeliminować systematyczne koszenie trawnika. Chociaż może to być kuszące, ważne jest, aby nadal kosić trawnik, jeśli chcesz, aby był zdrowy. Dlaczego?

Rzadkie koszenie trawnika szkodzi trawie podczas cięcia

Im dłuższe stają się źdźbła trawy, tym więcej zasobów przyzwyczaja się do zużywania. Jeśli nagle przytniesz trawę o kilka cali na raz, będzie zszokowany, ponieważ nagle potrzebuje mniej zasobów. To może czasami zabić twoją trawę, jeśli nie jest w stanie się zregenerować. Czasami potrzebuje dodatkowego nawadniania, aby w pełni wyzdrowieć.

Nadmierne ścinki trawy

Jeśli poczekasz, aż trawa będzie długa, aby skosić trawnik, bardzo długie ścinki trawy zbiją się na murawie, blokując światło słoneczne i hamując wzrost. Pozostawione bez grabienia zbite ścinki mogą w rzeczywistości zabić trawę.

Słabszy trawnik

Dobrze wypielęgnowany trawnik najprawdopodobniej będzie zdrowym trawnikiem. Kiedy trawnik staje się niezdrowy, pojawiają się brązowe plamy, a także zachęcają do tego szkodniki i chwasty, których pozbycie się może być trudne. Jeśli chcesz, aby twoja trawa była zdrowa, musisz zadbać o jej koszenie.

Oczywiście większość miast lub stowarzyszeń właścicieli domów ma zasady określające, jak wysoka może być twoja trawa. Jeśli nie chcesz ponosić kary, musisz kontynuować koszenie trawnika.

Jeśli masz pytania dotyczące częstotliwości koszenia trawnika w zależności od rodzaju murawy, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

Nawadnianie trawnika

Zaraz po wykonaniu koszenia trawnika możesz rozsypać nasz nano żel który pomoże utrzymać trawnik w dobrym stanie.

Wypróbuj  AGRO NANO GEL ROOT 1kg

  • Ogranicza zużycie wody
  • Bezpieczny i neutralny
  • Poprawia strukturę gleby
  • Magazynuje i oddaje wodę
  • Skutecznie walczy z suszą
  • Efektywniejsze nawożenie